• 01.jpg
    سعیدشهلی شهردار قدس
  • whatsapp image 2022-01-11 at 11.52.24.jpeg
    مهندس امیرجریده مدیر منطقه یک
  • 321.jpg
    حسینعلی مقدم رییس شورای اسلامی
اخبار
نشست بررسی مسائل و امورات جاری شهرسازی منطقه ۱ شهرداری قدس
کد خبر : ۳۰۲۵  |  تاريخ وقوع :
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
با حضور محمدرضا اسدی مدیر منطقه ۱ شهرداری قدس، معاونین، مسئول و پرسنل واحد شهرسازی شهرداری منطقه ۱ قدس انجام شد
اتمام عملیات عمرانی احداث كانال زردآب شهر قدس و بهره برداری از آن
کد خبر : ۳۰۲۴  |  تاريخ وقوع :
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
همزمان با دهه فجر سال جاری و با اتمام عملیات عمرانی احداث کانال زردآب شهر قدس به طول ۴۹۰ متر، این پروژه به بهره برداری رسید.
بوستان محله ای تندرستی واقع در خیابان سی متری شورا شهر قدس آماده افتتاح
کد خبر : ۳۰۲۳  |  تاريخ وقوع :
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
با اتمام صد درصدی عملیات احداث بوستان محله ای تندرستی واقع در خیابان سی متری شورا جنب خیابان شهید افراسیابی ، این بوستان آمادگی افتتاح و بهره برداری دارد .
بوستان گل زنبق واقع در میدان نبوت شهر قدس افتتاح شد
کد خبر : ۳۰۲۲  |  تاريخ وقوع :
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
بوستان گل زنبق واقع در میدان نبوت شهر قدس با مساحت ۱۸۴۲ متر مربع در دهه فجر افتتاح شد
صفحه1از176123456...176.بعدي.برو

در اواخر سلطنت قاجاریه واوایل سلطنت رضا خان قلدر شخصی بنام امیرتومان که میرشکار (سردسته شکارچیان ) دربار بود اراضی این منطقه را به تصرف خود دراورد ودر آن زمان این منطقه بسیار دور از پایتخت بودوکسانی که درتهران به سوی کرج حرکت می کردند معمولا اولین اتراقگاه آنان در نزدیکی همین اراضی بود.

امیرتومان با فراهم کردن امکانات وآوردن عده ای از اهالی خمسه به این منطقه ،آرام آرام زمینهای بایر را به زمین های کشاورزی تبدیل نمود ومنطقه رنگی از زندگی جدید به خود گرفت .

می گویند نام اولیه این محل پیش از آنکه امیر تومان آنرا تصاحب کند سبزه الماس بوده وامیرتومان آنجا را به نام فرزند ارشدش که نام او حسن خان بود "قلعه حسن خان "نامید. اولین مغازه در قلعه حسن خان را شخصی بنام مشهدی حسین معروف به کلاه حسین به معنای کوتاه قد که اهل یزد بود باز کرده که محل فعلی آن نیز مغازه لبنیاتی جعفری روبروی مسجد جامع شهر است .

اولین وسیله نقلیه که وانت بار وشبیه به کامیون بوده توسط شخصی بنام حمید شهباز یاردلی فرزند کریم خان آورده که روزی دوبار صبح وعصر این وسیله به شهر تردد داشته ومردم از آن استفاده می کردند.

تنها امامزاده این شهر امامزاده ابوالحسن وابوالحسین از نوادگان امام موسی کاظم (ع) بوده وسابقه آن به چند صد سال برمی گردد وامروزه هم این امامزاده ها زیارتگاه اهل ایمان است.

ماده 99 –شهرداريها مكلفند در مورد حريم شهر اقدامات زير را بنمايند:

1- تعيين حدود حريم و تهيه نقشه جامع شهرسازي با توجه به توسعه احتمالي شهر

2- تهيه مقرراتي براي كليه اقدامات عمراني از قبيل قطعه بندي و تفكيك اراضي ،خيابان كشي ، ايجاد باغ و ساختمان ،ايجاد كارگاه و كارخانه و همچنين تهيه مقررات مربوط به حفظ بهداشت عمومي مخصوص به حريم شهر با توجه به نقشه عمراني شهر

حريم و نقشه جامع شهر سازي و مقررات مذكور پس از تصويب شوراي اسلامي شهر و تاييد وزارت كشور براي اطلاع آگهي عموم و به موقع اجرا گذاشته خواهد شد .

تبصره 1- تغيير حدود فعلي شهرها از لحاظ اجراي مقررات قانون اصلاحات ارضي تاثيري نخواهد داشت

تبصره 2- عوارضي كه از عقد قرار دادها عايد مي گردد بايستي تماماً به شهرداري محل اجراي قرارداد پرداخت گردد .

3- شهرداريهاي ساسر كشور مكلفند علاوه بر اعتبارات دولتي حداقل هشتاد درصد از عوارض و درآمدهاي را كه از حريم استحفاضي شهرها كسب مي نمايند با نظارت فرمانداري و بخشداري ذيربط در جهت عمران و آباداني روستاها و شهركها ي واقع در حريمشهرها خصوصاً جهت راه سازي ،آموزش و پرورش ،بهداشت ،تامين آب آشاميدني و كشاورزي هزينه نمايند .

ادامه

گالری تصاویر


 

6.0.14.0
گروه دورانV6.0.14.0